تلفن : 09362708586
ایمیل : info [a] ivs-host.com

تعرفه طراحی

شرکت‌هایی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می­کنند مبالغ مختلفی را به عنوان قیمت طراحی سایت به مشتریان خود اعلام می‌کنند. در واقع هر یک از این شرکت‌ها با توجه به یکسری عوامل گوناگون قیمت‌هایی را بابت ارائه خدمات طراحی سایت در نظر می‌گیرد. در رابطه با قیمت طراحی وب سایت باید به این نکته مهم توجه داشت که اعلام قیمت‌های بالا از سوی یک شرکت لزوما به این معنی نیست که شرکت مربوطه خدمات باکیفیتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. با این وجود طبیعی است که باور داشته باشیم یک سایت حرفه‌ای نمی‌تواند از قیمت پایینی برخوردار باشد.
هزینه طراحی سایت حرفه‌ای
همانطور که در مقدمه اشاره شد نمی‌توان انتظار داشت طراحی وب سایت حرفه‌ای قیمت کم و ارزانی را به خود اختصاص دهد. توجه داشته باشید که منظور ما در اینجا وب سایتی حرفه‌ای است که کدنویسی و تولید آن برای مشتری به شکلی انحصاری انجام می‌شود.
به صورت کلی این را بدانید که یک سایت ارزان‌قیمت نمی‌تواند وب سایتی حرفه‌ای به شمار رود به خاطر این که طراحی وب سایت حرفه‌ای نیازمند استخدام و بهره‌گیری از وجود افراد حرفه‌ای است. مطمئنا استفاده از خدماتی که توسط طراحان و برنامه¬نویسان مجرب و دارای سطح دانش بالا به مشتریان ارائه می‌شود ارزان تمام نخواهد شد.
طراحی سایت را با توجه به کسب‌وکارتان انتخاب کنید
نکته مهمی که باید در این بخش به آن اشاره شود این است که وب سایت‌های مختلف با هدف یکسانی طراحی نمی‌شوند. در واقع هر یک از وب سایت‌هایی که در حال حاضر شاهد فعالیت آنها در فضای مجازی هستیم کارآیی و هدف بخصوصی را به خود اختصاص داده‌اند. بدیهی است که کسب‌وکارهای گوناگون با یکدیگر تفاوت داشته و به همین دلیل برخی از کسب‌وکارها نیاز دارند که طراحی سایت برای آنها به صورت حرفه‌ای‌تری انجام شود. از همین رو قیمت طراحی سایت برای این دسته از کسب‌وکارها بالاتر بوده و مشتریان باید هزینه‌های بیشتری را جهت بهره¬مندی از خدمات طراحی چنین سایت‌هایی تقبل کنند.
در صورتی که شما نیاز به استفاده از خدمات طراحی سایت داشته باشید باید طراحی وب سایت مناسب برای کسب‌وکاری که در آن مشغول به فعالیت هستید را مورد انتخاب قرار دهید تا از پرداخت هزینه‌های اضافی مصون بمانید.
به طور مثال چنانچه از طراحی وب سایت فروشگاهی برخوردارید و کاربران سایتتان می‌بایست اطلاعات حساب بانکی خودشان را ارائه دهند ضروری است نسبت به تامین امنیت کاربران خود توجه کافی داشته باشید. این موضوع می‌تواند در تغییر تعرفه‌های طراحی وب سایت تاثیراتی را از خود به جا بگذارد. گفتنی است امنیت طراحی وب سایت‌ها تحت هر شرایطی جزو اولویت‌های آنها به شمار می‌رود اما بعضی از وب سایت‌ها که دارای تعرفه طراحی سایت بیشتری هستند باید امنیت بالاتری داشته باشند.
عوامل موثر بر قیمت طراحی وب سایت
برخی از عوامل موثر بر میزان هزینه طراحی سایت عبارتند از:
فروشگاهی یا شرکتی بودن وب سایت: ابتدا باید مشخص شود که شما یک وب سایت فروشگاهی می‌خواهید یا شرکتی. مسلما هزینه طراحی سایت فروشگاهی نسبت به وب سایت‌های شرکتی بالاتر است زیرا برای این نوع از وب سایت‌ها علاوه بر امکانات معمولی سایت باید از پلاگین‌ها و ماژول‌های فروشگاهی هم استفاده شود.
امکانات وب سایت: در حال حاضر طراحی وب سایت‌ها به نحوی صورت می‌گیرد که انعطاف‌پذیر است به نحوی که مدیر سایت قادر است به آسانی آیتم‌هایی را از سایت حذف یا نسبت به ویرایش و اضافه کردن برخی موارد به وب سایت خود اقدام کند مانند گالری تصاویر، نظرات کاربران، اسلایدر و...
قیمت طراحی سایت
فهرست محتوا: شما باید لیستی از کلیه محتوای صفحاتی که مورد نیازتان است و ویژگی‌های عملکردی سایتتان را به طراح سایت ارائه دهید. اگر نسبت به تهیه این لیست اقدام نکرده باشید هزینه‌های مربوط به آن با توجه به میزان تحقیقات انجام‌شده توسط طراح وب متفاوت خواهد بود.
تعداد زبان‌های سایت: تعداد زبان‌های یک وب سایت هم جزو عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت هستند. بالطبع سایت‌های چندزبانه هزینه‌های بالاتری را در مقایسه با وب سایت‌های تک‌زبانه به خود اختصاص می‌دهند.
حجم مطالب اولیه سایت: چنانچه حجم مطالب یک وب سایت زیاد باشد طبیعتا تعداد صفحات سایت هم بالاتر خواهد رفت. در نتیجه شاهد آن خواهیم بود که مدت زمان لازم جهت طراحی سایت و هزینه انجام این کار افزایش پیدا می‌کند.
قابلیت ریسپانسیو: در صورتی که قابلیت ریسپانسیو روی سایت شما فعال باشد جهت نمایش بر روی تلفن همراه و تبلت سفارشی‌سازی می‌شود. در این حالت طراح سایت می‌بایست کدهایی را در طراحی وب سایت شما مد نظر قرار دهد که هم نمایش در رایانه و هم نمایش در گوشی موبایل را جوابگو باشد.
بهینه‌سازی موتور جستجو: زمانی که شما وب ‌سایتی را راه‌اندازی می‌کنید نمی‌توانید به صورت خودکار در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. این امکان زمانی محقق خواهد شد که شما تحقیقاتی را راجع به کلمات کلیدی جستجوشده توسط کاربران در گوگل انجام داده و با توجه به آنها به بهینه‌سازی وب سایت خود بپردازید.
نوع قالب وب سایت: اگر شما تمایل داشته باشید از قالب‌های آماده در وب سایت خود استفاده کنید قیمت طراحی سایت کمتر خواهد بود. در مقابل چنانچه طراحی خاص یا امکانات بخصوصی را بخواهید باید یک قالب برای سایت شما به صورت اختصاصی طراحی و برنامه‌نویسی شود. انجام این کار هزینه طراحی وب سایت را برای شما بالا می‌برد.