طراحی وب سایت و پرتال های سازمانی


نحوه کارکرد موتور جستجوی گوگل با توجه به بروزرسانی مداوم الگوریتم های آن به صورت مداوم در حال تغییر است. به همین دلیل GOOGLE SERP براساس نیاز کاربران به صورت مداوم در حال تغییر می باشد. دانستن این تغییرات برای برندهای مطرح امری حیاتی تلقی می شود تا بتوانند فرآیند بهبود رنکینگ سایت و در نتیجه افزایش ترافیک سایت را به خوبی انجام بدهند.

ادامه مطلبدر این مقاله آموزش سئو، مفهوم جستجوی صوتی گوگل و اهمیت آن در سئو محلی را بررسی می کنیم. شاید تاکنون مفهوم جستجوی صوتی را بارها شنیده باشید، اما به درستی پی به مفهوم آن نبرده باشید و ندانید که چه اهمیتی در سئو سایت دارد.

ادامه مطلباولین مرحله سازگار کردن وب سایت با تلفن همراه، دیدن سایت در مرورگرهای تلفن های همراه می باشد.این کار را روی هر تعداد تلفن همراه که می توانید انجام دهید زیرا ممکن است وب سایت شما در هر تلفن همراه ظاهر متفاوتی داشته باشد (مشابه با سیستم عامل های مختلف کامپیوتر ). برای دیدن پیش نمایش سایت خود – بدون این که مجبور باشید. تلفن های همراه مختلفی را خریداری کنید- یک شبیه ساز را دانلود کنید. نرم افزارهای شبیه ساز سیستم علمل تلفن همراه و مرورگر آن را شبیه سازی می کنند.

ادامه مطلبسئو مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است . به مجموعه فعالیت های تخصصی که بر روی وب سایت صورت می گیرد تا در نتایج بالاتر موتور های جستجو همانند گوگل ، یاهو، بینگ و غیره قرار گیرد را بهینه سازی سایت یا به اصطلاح سئو می گویند . به عبارت دیگر سئو یک تکنیک یا فرآیندی است که باعث می شود وب سایت بر اساس کلمات کلیدی به رتبه های بالاتر صفحات اول موتور های جستجو قرار بگیرد که نتیجه آن افزایش رنکینگ وب سایت و افزایش ترافیک سایت خواهد بود. علم سئو در اواسط دهه ۱۹۹۰ توسط وب مستر‌ها و مدیران سایتهای بزرگ بوجود آمد .

ادامه مطلببزرگترین شرکت های برنامه نویسی و حوزه رایانه در آمریکا و کشور های اروپایی هستند ، ایران و ایرانی هم به وجود نخبه های خود افتخار میکند و ادعای نخبه پروری دارد با این حساب چرا برنامه نویسی در ایران رشد نداره و قابل مقایسه با آمریکا و سایر کشور ها نیست ؟!!

ادامه مطلبمعاون وزیر ارتباطات از ارتقاء پهنای باند کشور از ۴ به ۱۰۰ ترابیت بر ثانیه در برنامه‌ی ششم توسعه اطلاع داد.

ادامه مطلبحملات اختصاصی DDoS جدید نیستند؛ اما با این حال این نوع حملات هنوز هم دارای ساختار پیچیده‌ و در عین حال ساده‌ برای اجرا هستند.

ادامه مطلبگزارش‌های منتشرشده نشان از این دارند که روس‌ها با طراحی یک بات‌نت برای انجام کلیک‌های تقلبی، بزرگ‌ترین کلاه‌برداری تاریخ اینترنت را از آگهی‌دهندگان و ناشران انجام داده‌اند.

ادامه مطلبگوگل استراتژی جدیدی را با نام mobile-first indexing، جهت ایندکس کردن وب‌سایت‌ها در موتور جستجوی خود پیش گرفته است.

ادامه مطلبمرورگر وب گوگل کروم همواره به مصرف بالای حافظه رم روی دستگاه های الکترونیک متهم شده و به نظر می رسد که این ادعاها چندان هم بی ربط نیستند. گوگل طی مدت اخیر به سختی مشغول پیدا کردن راهکاری برای این مشکل بوده و به نظر می رسد بروزرسانی بعدی که برای این برنامه ارائه می شود، می تواند میزان مصرف رم را تا 50 درصد کاهش دهد.

ادامه مطلبتولید محتوا و جذب لینک های بازگشتی بیشتر ، از مهمترین عوامل در استراتژی پیاده سازی سئو می باشد. در این مقاله اهمیت لینک دهی به صفحات داخلی در بهبود وضعیت سئو وب سایت مورد بررسی قرار می گیرد. چرا لینک دهی به صفحات داخلی مهم است

ادامه مطلبیک سوال و مشکل بزرگی که نه تنها افراد حقیقی بلکه صاحبان کسب و کارها نیز از من می پرسند این است که ادعا می کنند در کسب و کار خود یکی از بهترین ها هستند اما به درستی توسط افراد شناخته و یافته نمی شوند و سوال آن ها اینجاست که چه کار باید انجام دهند؟ در این نوشته در این مورد برای شما نکاتی را می نویسم. خود را به جای مشتری خود بگذارید. مشتری ، اولین کاری که می کند تا کسب و کار مورد نیاز خود را پیدا کند چه کاری است؟

ادامه مطلبلاین یک پیام رسان تحت موبایل و دسکتاپ است که علاوه بر امکان ارسال و دریافت پیام بین کاربران، قابلیت‌هایی همچون تایم‌لاین برای اشتراک گذاری موارد مورد نظر کاربران دارد. کانال‌های رسمی این سرویس نیز امکانات متنوعی از جمله لایو چت برای ارتباط بیشتر با کاربران و همچنین اشتراک گذاری محتوا با قابلیت‌های اجتماعی دارند.

ادامه مطلبزمانی بود که موتورهای جستجو صرفا به دنبال لغات در وب سایت ها بودند، اما امروزه این موضوع جای خود را با حرکت به سوی مفهوم تعویض کرده است. این به مفهوم خارج شدن کلید واژه از ارزیابی یک صفحه نیست بلکه به معنی اهمیت بیشتر مفهوم در یک صفحه می باشد. حسن این روش ارائه خروجی مناسب برای طراحی وب سایت مناسب است .در این مقاله به دنبال آن هستیم که درک کاملی از مرکزیت مفهوم در متدلوژی جدید جستجو برسیم. دقت کنیم که در این مقاله به راهنمایی بیشتر برای استقبال گوگل و یا سایر موتورهای جستجو کاری نداریم آنچه مهم است چشم انداز کامل از محل سرمایه گذاری شما برای کشف اهمیت بیشتر موضوع در طراحی وب سایت است.

ادامه مطلببهینه سازی URL یکی ازمهم ترین و اساسی ترین مؤلفه های سئو می باشد؛ در بسیاری از سایت ها به دلیلی مناسب نبودن URL ها شما از آنها سر در نمی آورید. در زیر به دستور العمل هایی برای ایجاد بهینه سازی URL مناسب که هم برای کاربران و هم برای کرولرها جذاب باشد، می پردازیم:

ادامه مطلببا مطرح شدن اهمیت طراحی سایت، صاحبان وب سایت ها با این مسئله مواجه هستند که یا سایتی جداگانه برای موبایل ها و دستگاه های کوچک داشته باشند یا سایت خودشان را واکنشی بسازند.

ادامه مطلبآیا شما هم دوست دارید وب سایتی داشته باشید که مشتریان را به خود جذب کند؟

ادامه مطلببسیاری از کسب و کارهایی که در فضای وب حضور دارند، فراموش می کنند که سایتشان باید کاربردی باشد و از قابلیت استفاده سایت، غافل می شوند. در طراحی سایت، قابلیت استفاده و یا کاربردی بودن یک وب سایت، به این معنی است که بازدیدکنندگان سایت، بتوانند به راحتی و به سرعت اطلاعاتی را که می خواهند پیدا کنند.

ادامه مطلبهنگامی که افراد یک وب سایتی را برای کسب و کار خود طراحی میکنند، بیشتر تمرکزشان را روی انتخاب پالت رنگی مناسب یا بهبود ناوبری میگذارند در حالی که داشتن فونت مناسب نقش مهمی را در جذب کاربران خواهد داشت و این اطمینان را خواهد داد که پیامتان تاثیر درستی را روی افراد میگذارد. با توجه به این موضوع، در این مقاله به مبحث نحوه انتخاب فونت صحیح و مناسب میپردازیم.

ادامه مطلب

  • 1 2 >